Pomístní názvy

Jarov

Toto pomístní jméno vzniklo podle názvu stavebního bytového družstva, které zde v roce 1912 začalo s výstavbou kolonie rodinných domků - podle anglického vzoru zahradního města. Družstvo Jarov pak vybudovalo za I. republiky další domy podél Koněvovy třídy a jarovskou školu.

Název Jarov pak převzalo sídliště vybudované v letech 1959 -1963. V 70. a 80. letech byly postavené panelové domy, kterým musela uvolnit místo část rodinných domků a zahrádek.

Vackov

Název Vackov vznikl podle podnikatele Josefa Vacka, který zde vlastnil cihelnu. Byl majitelem domků č.p. 46, 47 a 74 (dříve patřícím k území Strašnic). Později zde postavil školu,  zahradní restauraci a sokolovnu. Žádná z těchto budov už neexistuje. V okolí  byly  domky a nouzová stavení dělníků pracujících v cihelně. Dnes ulice Na Vackově a její okolí.

Viktorka

Jméno má podle podnikatele Viktora Kosa, který zde vlastnil usedlost a cihelnu. V letech 1906 - 1925  vznikala další výstavba - domky pro dělníky pracující v této cihelně. Pravděpodobně poslední dům z původní zástavby dlouho chátral a v roce 2007 byl zbořen. Dnes toto pomístní jméno připomínají názvy ulic Na Viktorce a U staré cihelny.

Vápenka

Dvorec Vápenka je připomínán kolem 18. století v místech, kde bylo později vybudováno nákladové nádraží. K usedlosti patřily pozemky od severní hranice nádraží, přes Židovské pece až k vozovně ED. Název Vápenka snad vznikl podle vápenky nacházející se v této lokalitě. Dnes ji připomíná ulice Na Vápence.

Červený dvůr (Direktorka)

Pomístní název podle dvorce Červený dvůr, nacházejícího se dříve v místě dnešního nákladového nádraží, při jeho jižním okraji. Této usedlosti se též říkalo Direktorka.

Chmelnice

Pomístní jméno vzniklo podle chmelnice, která zde kdysi bývala. Později tak bylo pojmenováno i nově vzniklé sídliště.

Židovské pece